Tag : запознавање

Вести Свет

Филипини: Масовно се шири вирусот ХИВ, најголема причина за тоа апликациите за запознавање преку интернет

Слободен печат
Во Филипините со огромна брзина се шири ХИВ вирусот, најбргу од каде било во светот, а како најголема причина за тоа се наведуваат апликациите за...
Забава Магазин

Се вљуби ВО ДРУГ на СОПСТВЕНАТА СВАДБА: Исповедта на оваа невеста е ВИСТИНСКО ЛУДИЛО

Слободен печат
Својата приказна редовно ја споделуваат на Инстаграм и воопшто не се грижат за коментарите за разликата во возраста....
Еспресо Секс

Со кого вашиот партнер најпрвин ве запознал? Тоа открива многу за него!

Слободен печат
Почетокот на секоја врска сам по себе е возбудлив. Сепак, посебен е и моментот кога вашиот партнер ќе ве запознае со неговите блиски лица. Освен...
Еспресо Шоу биз

Кој би рекол: Овој познат водител и го „наместил“ својот другар на пејачката Мијата со кој денес имаат две деца

Слободен печат
Во рубриката „Како го запознав партнерот“ – денеска ја имаме познатата пејачка Мијата. Таа со нашите читатели реши да ја сподели приказната околу тоа како...
Еспресо Шоу биз

КАКО ГО ЗАПОЗНАВ ПАРТНЕРОТ: Антониа Гиговска откри како се „ќариле“ со момчето Иван (ФОТО)

Слободен печат
Ако треба да го избереме највљубениот пар на македонската музичка естрада без двоумење ќе кажеме – Антониа Гиговска и Иван Јованов, фронтменот од групата „Либеро“....