18.8 C
Скопје

Tag : загрозувајќи

Вести Регион Слајдер

Јужноафриканскиот вид на корона детектиран во Косово – се шири брзо и загрозувајќи две групи на луѓе

Слободен печат
Првиот случај на јужноафриканскиот „бета“ вид на коронавирус, како што е именуван според новата класификација на СЗО, беше потврден пред два дена во Косово, кај...