Tag : вториот

Живот Магазин Магазин слајдер

Гореше стан на вториот кат, три храбри момчиња се искачија и го спасија старецот од сигурна смрт (ВИДЕО)

Слободен печат
Храбар потег на момчињата кои одлучија да не ги чекаат пожарникарите… Голем пожар избил во една стамбена зграда во Париз, а еден стар човек бил...
Вести Македонија

Владата ја одби идејата на ВМРО-ДПМНЕ за ограничување на придонесите кон вториот столб

Уредбата со законска сила за ограничување на преносот на придонесот за задолжително и капитално финансиско пензиско осигурување што на денешната седница ја предложи ВМРО-ДПМНЕ преку...
Вести Економија Слајдер

Ангеловска: Се подготвува вториот сет мерки

Сега треба да се преживее, никој нема да остане неоштетен од кризата, вели министерката за финансии Нина Ангеловска во интервју за Радио слободна Европа. Таа...
Еспресо Шоу биз

Бастијан Швајнштајгер и Ана Ивановиќ го открија името на вториот син (ФОТО)

Слободен печат
По породувањето со вториот син, но и за време на бременоста, Ана Ивановиќ со своите следбеници на Инстаграм редовно споделување фотографии и случувања од приватниот...
Вести Свет

На Турција и е испорачан вториот дел од рускиот систем С-400

Слободен печат
Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу изјави денеска дека е завршена испораката на вториот дел од рускиот ракетен систем С-400 и додаде дека системот...
Вести Македонија

Денес и утре во Собранието ќе се одржи „Жан Моне Дијалог 2″

Слободен печат
Во Собранието на Република Северна Македонија денеска и утре ќе се одржи вториот дијалог од процесот „Жан Моне”, со кој ќе копретседаваат европратеникот и известувач...