13 C
Скопје

Tag : врски

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Охриѓанка обвинува за негрижа во охридската ковид болница: Сестра ми ја враќаа со 39 температура, баравме врски за прием

Мирослава Бурнс
 Врските, а не клиничката состојба и симптомите, се причината поради која што денеска сестра ми беше примена во болницата во Охрид, вели за „Слободен печат“...
Вести Свет Слајдер

Германскиот претседател Штајнмаер со предупредување: Да не се прекинуваат сите врски со Русија

Слободен печат
Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер денеска предупреди да не се прекинуваат сите врски со Русија, и покрај трнливиот период во односите, нагласувајќи дека Западот и Русија се одговорни...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Добитна комбинација: Кои се најдобрите љубовни парови според хороскопот?

Слободен печат
Кога овие знаци ќе се спојат, има искри на сите страни. Рак и Јарец Врската меѓу чувствителните Ракови и доминантните Јарци лесно може да ја...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Во кој месец сте родени такви сте во љубовта: Најдете го својот и уверете се!

Слободен печат
Многумина на врските гледаат низ призмата на хороскопот, а никако не е на одмет истото да го направат од призмата на месецот во кој сме...
Забава Магазин Магазин слајдер

Десет совети како да го преживеете раскинувањето и поправите скршеното срце!

Слободен Печат
Секој од нас доживеал синдром на скршено срце поради раскинување на љубовна врска барем еднаш во животот. Солзи, чувство на празнина, болка, верување дека никогаш...
Вести Македонија

Бочварски: Обврска, одговорност и предизвик е фунцијата министер за транспорт и врски

МИА Агенција
Мандатарот и иден премиер, Зоран Заев ми ја укажа огромната чест кога ми ја врачи довербата, но и одговорноста, да бидам кандидат за министер за...
Забава Магазин Магазин слајдер

ПСИХО ТЕСТ, проверете каков е вашиот сексуален профил на личност

Слободен печат
Одговарајте по ред на поставените прашања на тој начин што ќе одберете еден од двата понудени одговори кој пак, понатаму ќе ве води кон следното...
Забава Магазин Магазин слајдер

Во кој знак е родена вашата љубовна врска? Во знакот на Бик е стабилна, во Риби е драматична, во Скорпија – страстна

Слободен печат
Дали знаевте дека периодот кога сте ја започнале вашата љубовна врска може да влијае на вашиот однос? Така, на пример, врските започнати во пролет, за...
Вести Економија

Сугарески: 613 милиони евра наменети за инфраструктурни проекти во Охридско – Струшкиот регион

Слободен печат
Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески заедно со директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов и градоначалникот на општина Вевчани, Сашо Јанкоски извршиja...
Вести Регион

Тачи: Со расипувањето на односите со Вашингтон, актуелната влада ја доведува во прашање иднината на Косово

МИА Агенција
Косовскиот претседател Хашим Тачи побара од владата на Албин Курти под итно да се собере и да донесе одлуки во врска со таксата на српскиот...