• врнежи

Најмногу дожд во Куманово, Попова Шапка и Тетово

Најмногу дожд до осум часот утрово наврнал во Куманово, каде се измерени 52 литра на метар квадратен, на Попова Шапка 47 и 42 литра во Тетово. Сспоред Управата за хидрометеоролошки работи, во изминатите 24 часа во Пожаране наврнале 40 литри, Скопје-Петровец 34, Прилеп 33, Крушево и Скопје – Зајчев Рид 32, Маврово 26 , Виница …

Најмногу дожд во Куманово, Попова Шапка и Тетово Read More »