Tag : војување

Вести Свет Слајдер

Иранскиот генерал кој го посвети животот на одбрана на исламските идеали престојувал и на Балканот

Слободен печат
Хасан Хаидар Диаб (56) е познат хрватски новинар и воен известувач кој од 1998 година пишува за хрватски „Вечерњи лист“. Меѓутоа, неговата поврзаност со Балканот...
Вести Свет

КУРДИТЕ НЕ ОСТАНАА РАМНОДУШНИ НА ОФАНЗИВАТА НА ЕРДОГАН: 130 сириски ракети ја погодија турската провинција Мардин

Слободен печат
Околу 130 ракети, истрелани од Сирија го погодиле турскиот пограничен реон Нусајбин, во југоисточната провинција Мардин, јави агенцијата Анадолија. Ракетите паднале врз станбени реони. Пет...
Вести Свет

Вселената ќе биде прогласена за простор за војување

Слободен печат
Според последнииот извештај од НАТО, вселената ќе биде прогласена за простор за војување,  а тоа ќе биде направено и со цел да му се докаже...