Tag : водовод и канализација

Вести Скопје

Сметките за вода ќе бидат од биоразградлива хартија

ЈП Водовод и канализација во иднина ќе користи еколошки сметки од биоразградлива хартија. Ова денеска го најави директорот на претпријатието Душко Весковски. „Станува збор за...
Вести Скопје

Заостанатиот долг од сметките за отпад во Скопје ќе се наплатува без камата

МИА Агенција
Жителитe на Град Скопје кои имаат заостанат долг кон ЈП Комунална хигиена-Скопје на заедничката сметка со ЈП Водовод и канализација по основ неплатени сметки за...
Вести Скопје

Дефект ги остави без вода корисниците од населба Трнодол

Слободен печат
Без вода денеска од 09:30 часот ќе бидат корисниците од населбата Трнодол во Општина Карпош. Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација” – Скопје,...
Вести Скопје

Во Дебар Маало утре ќе нема вода

Слободен печат
ЈП Водовод и Канализација информира дека утре, поради дефект на улицата „Славка Недиќ 1“, ќе биде прекинато водоснабдување на дел корисниците на улицата „Дане Крапчев“...
Вести Скопје

Лисиче денеска без вода

Слободен печат
Поради дефект во шахта на улиците „Мите Богоевски” и „Водоча”, денеска без вода ќе бидат корисниците во скопската населба Лисиче. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од...
Вести Скопје

Батинци денеска без вода

слободен печат
Поради дефект на водоводната мрежа, денеска без вода ќе бидат корисниците од селото Батинци. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до отстранувањето на дефектот,...
Вести Скопје

Дел од Општина Гази Баба денеска без вода

Слободен печат
Корисниците лоцирани на улицата „1640″, Инџиково и хотел „Белви” денеска од 9 часот ќе бидат без вода. Како што информира ЈП „Водовод и канализација”-Скопје, прекинот...
Вести Скопје

Село Усје денеска без вода поради дефект

Слободен печат
Поради дефект водоводната мрежа на улица 1 Усје (50 метри после детско игралиште), прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од село Усје. Прекинот во снабдувањето...
Вести Скопје

Дел од Скопје без вода поради дефект

Слободен печат
Дел од корисниците лоцирани на булеварот „Партизански одреди” згради 129 и 131 денеска од 8.30 ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Од 9 часот денеска без...
Вести Скопје

Без вода утре делови на Автокоманда

Поради уличен дефект на улица „Јани Лукровски” 8 и 10 во населба Автокоманда, утре ќе биде прекинато водоснабдувањето за корисниците од високата зона во населба...