Tag : влае

Хроника

Тешка сообраќајка во Скопје, загина велосипедист

Слободен печат
Вечерва во тешка сообраќајка во Скопје загинал велосипедист, пренесуваат повеќе медиуми во земјава. Сообраќајката се случила вечерва околу 19.00 часот во скопската населба Влае. Полициска...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Градинки, училишта и министерства се греат на нафта и мазут

Кој го загадува воздухот во Скопје и кои се главните виновници за отровниот воздух кој го дишеме? Ова прашање се актуелизира секоја година, особено во...
Вести Македонија

Дете се наоѓа во кома на КАРИЛ по пад од лулашка

Слободен печат
Едно дете се наоѓа во кома на КАРИЛ, откако викендов што помина во кругот на основното училиште Димо Хаџи Димов во скопската населба Влае се...
Вести Скопје

Децата со попреченост од Влае, отсега ќе има каде да играат

Инклузивното детско игралиште во Влае 2, до платото „Делфина” денеска беше и официјално пуштено во употреба. Станува збор за нова зона за рекреација на најмладите,...
Вести Скопје

Влае ќе го добие првото детско инклузивно игралиште

Слободен печат
Започнува со изведба првото детско инклузивно игралиште во Влае 2, веднаш до плоштадот „Делфина”. Игралиштето ќе се протега на 450 квадратни метри, со мека подлога,...