• Владимир Зеленски

Нов план на Зеленски: Секој вакциниран Украинец ќе добие парична награда

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски најави дека на секој Украинец што ќе прими две дози од вакцината против ковид-19 ќе му биде исплатена парична награда за да ги поттикне сонародниците, главно сомнителни за вакцината, да се вакцинираат, пренесува РСЕ. Помалку од една третина од Украинците се вакцинирани „Секој што ќе прими две дози ќе добие …

Нов план на Зеленски: Секој вакциниран Украинец ќе добие парична награда Read More »