• Вјоса Османи

Косово: Османи и Грвала отпатуваа во Њујорк за Генералното собрание на ОН

Претседателката на Косово, Вјоса Османи и министерката за надворешни работи, Доника Грвала отпатуваа денеска во Њујорк, каде што ќе учествуваат на 76-тата седница на Генералното собрание на Обединетите нации, јави дописникот на МИА од Приштина. Според соопштението од кабинетот на Османи, на маргините на седницата на Генералното собрание на ОН, таа и шефицата на диломатијата …

Косово: Османи и Грвала отпатуваа во Њујорк за Генералното собрание на ОН Read More »