Tag : витни хјустон

Магазин

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Осум години по смртта, Витни Хјустон „оди“ на турнеја. Семејството на покојната пејачка, потврди дека по повеќегодишни подготовки, холограмот кој ќе ги пее песните на...
Жена Магазин

Пронајдена е мртва во када пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Витни Хјустон, поп-дива со ангелски глас

Слободен печат
Светски познатата пејачка чија музика ги одбележа последните две децении од 20 век, почина пред точно осум години во хотелот „Хилтон“ на Беверли Хилс. Според...
Еспресо

Почина свршеникот обвинет за смртта на ќерката на Витни Хјустон!

Слободен Печат
Ник Гордон, кој беше осуден на смрт поради убиството на неговата девојка Боби Кристина Браун, ќерка на Витни Хјустон, е пронајден мртов. Оваа информација ја...