1 C
Скопје

Tag : висар ганиу

Вести Македонија Слајдер

Градоначалникот на Чаир во изолација, бил во контакт со позитивен

Градоначалникот на Чаир Висар Ганиу е во изолација, потврди за ,,Слободен печат” портпаролот на општината Куштрим Ала. – Градоначалникот од вчера е во самоизолација зашто...
Вести Скопје Слајдер

Ганиу: Непрописното паркирање на Пластичарска улица ќе се реши со изградба на две нови катни гаражи (ВИДЕО)

Слободен печат
На почетокот на пандемијата општина Чаир имаше најмал број на заразени од коронавирус, благодарение на граѓаните кои беа послушни, рече денеска во Скопски агол, на...
Вести Скопје Слајдер

Ганиу: Јас со мојот автомобил шетам низ Чаир, интервенирам и барам помош од МВР каде што забележувам групирање на луѓе

Слободен печат
-Секојдневно сум во комуникација со надлежните органи. Можеби првиот ден во Чаир имаше два-три локали кои не ги почитуваа мерките, но сега се почитуваат мерките...
Вести Македонија

Во Чаир ќе биде поставена статуа на американскиот претседател Вудро Вилсон (ФОТО)

Слободен печат
Пред административната зграда на Општина Чаир ќе биде поставена статуа на поранешен американски претседател. Станува збор за Вудро Вилсон, а поставувањето ќе биде по повод...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Градоначалникот на Чаир му ја “украде” славата на Мајкл Џордан (ФОТО)

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу викендов објави фотографија на социјалната мрежа Фејсбук, како меѓу другото игра кошарка. Но според тоа што може да се...
Вести Македонија

Градоначалникот на Чаир слави роденден, дознајте колку години наполни

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу денеска слави роденден. Тој наполни 41-година. Ганиу е роден во Скопје и потекнува од познато интелектуално семејство во сферата на...
Вести Скопје

Едукација во Чаир за правилно постапување со отпадот

Слободен печат
ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје денеска реализираше едукативно-информативни активности на улицата Џон Кенеди, во општината Чаир. Активностите ги спроведоа Еко-патролата и одделенијата за Едукација, Квалитет...