24.8 C
Скопје

Tag : винстон черчил

Кошарка Спорт

Дедо му беше политичар кој ги кроеше историјата и светот, а тој сака да биде новиот Џордан

Слободен печат
Во една од најсилните кошаркарски лиги, шпанската АЦБ, минатата недела за екипата на Мурсија дебитираше младиот од Англија со историско презиме, 18-годишниот Ноа Черчил Соренсен....
Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

Продадени два предмети во сопственост на Винстон Черчил: Имало вртоглави понуди од Велика Британија и Америка

Слободен Печат
Папучите кои некогаш му припаѓале на поранешниот британски премиер Винстон Черчил биле продадени на аукција во Лондон за 32.000 фунти. Станува збор за темносини кадифени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анџелина Џоли ја продаде сликата на Черчил која ѝ ја подарил Бред Пит

Слободен Печат
Слика на поранешниот британскиот премиер Винстон Черчил кој ја насликал за време на Втората светска војна, која до неодамна беше во сопственост на Анџелина Џоли...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анџелина Џоли продава вреден подарок од поранешниот сопруг Бред Пит

Слободен печат
Анџелина Џоли продава една слика која британскиот премиер Винстон Черчил ја насликал за време на Втората светска војна, а која таа ја доби како подарок...
Вести Свет

ФОТО: Само што влезе во Овалната соба Бајден, направи неочекуван потег

И.И.
Џо Бајден ги покани новинарите во Овалната соба да го гледаат како потпишува 15 извршни наредби, меѓутоа тој ја отстрани бистата на Винстон Черчил од...
Жена Магазин

ОМИЛЕНАТА ШПИОНКА на Черчил: Избодена до смрт во евтин хотел

Слободен печат
За Кристина Скарбек се зборувало дека била омилената шпионка на Винстон Черчил, имала изклучително интересен живот и станала хероина на Втората светска војна. Нарекувана е...