Tag : викторијас сикрет

Здравје Магазин

Тоне „Викторијас сикрет“: 71-годишен топ менаџер обвинет за злоупотреба на манекенките

Слободен печат
„Викторијас сикрет“ е една од најпознатите марки за долна облека во светот, особено прочуена по своите неверојатни модни шоуа и модели со извонредна убавина, но...
Еспресо Шоу биз

Оваа година нема да има ревија на „Викторијас сикрет“

Слободен печат
Официјални информации зошто ревијата е откажана нема, но се претпоставува дека е поради намалениот интерес....
Еспресо Мода

Victoria’s Secret колекција костими за капење 2019 (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Victoria’s Secret Swim колекцијата повторно се враќа на сцена, со кампања која ја вжештува температурата… По тригодишото отсуство, овој славен бренд на долна облека се...