Tag : велигденски

Жена Забава Магазин

Теа ни открива рецепт за велигденски кифлички во форма на моркови

Јасмина Кантарџиева Димков
Една од највлијателните готварски ѕвезди на социјалните мрежи кај нас е Теодора Георгиевска која стои зад профилот „Готвиме со Теа“. Љубовта и страста кон готвењето...
Еспресо Храна

Велигденски јајца: Колку долго можете да ги јадете?

Слободен печат
Дали го знаете рокот на траење на варените велигденски јајаца? Во многу домови со денови после Велигден сеуште има варени јајца. Ако и на вас...
Забава Магазин

Најубавите велигденски јајца од сите краеви на светот: Спој на традиционалното и модерното (ФОТО)

Анита Митровска
Станува збор за техники на фарбање на јајца во сите делови од светот, а сите имаат едно нешто заедничко – изгледаат навистина фасцинантно. Погледнете ги...