16 C
Скопје

Tag : ваучери

Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Невидени гужви во Србија, освен вакцини се даваат пари и ваучери во познатиот трговски центар Ушќе во Белград

В.Т.
Денеска во 9 часот наутро, во најголемиот српски трговски центар Ушќе беше отворен пункт за вакцинирање. Секој што сака да се вакцинира, може да го...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Кој уплатил за Грција не може да го менува ваучерот, одново плаќање за одмор на друга дестинација

Соња Кириџиевска
Ланските ваучери за летување во Грција, се исклучиво наменети за летување во таа земја и не може да се менуваат за некоја друга домашна или...
Ваши финансии - Спонзорирана категорија

Значењето на малите бизниси

СП.
Пандемијата почна и уште трае. Животот се промени, се променија и навиките, но и бизнис заедницата. Многу нешта навистина нема да бидат исти како порано....
Останатo Слајдер Спорт

Младиот Дамјановски е три години шампион, но не е на листата за ваучери!

Слободен печат
Најмладиот мотокрос натпреварувач кој доаѓа од Битола, Антонио Дамјановски веќе трипати се закити со титулата шампион на Македонија. Но, тоа не е доволно годинава да...
Вести Македонија Слајдер

Игра со нерви за над 12.000 граѓани со лански ваучери

Соња Кириџиевска
Над 12.000 граѓани, уште од лани имаат неискористени ваучери за летување, а како што засега се одвиваат работите, неизвесноста дали и годинава ќе ги искористат, ќе...
Вести Ви Препорачуваме Економија Слајдер

Неизвесна судбина со ланските ваучери

Соња Кириџиевска
Во туристичките агенции веќе се јавуваат граѓани кои лани имаат уплати што не ги реализираа и добија ваучер за оваа година. Кај дел од нив...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Распределба по принципот „прв дојден, прв услужен“: Ваучерите за туризам за годинава ќе бидат по 12.000 денари за семејство

Весна Дамчевска
И оваа година ќе има ваучери за домашен туризам, затоа што мерката од минатата година покажала дека има резултати, рече министерот за економија Крешник Бектеши....
Вести Ви Препорачуваме Економија

„Дома си е дома“ со половичен учинок: 55.873 граѓани не ги искористиле ваучерите, околу 17.000 не ги добија поради погрешни имејл-адреси

Слободен печат
Вчера беше последниот ден за престојување со ваучер за домашен туризам во некој од домашните хотели или приватни сместувалишта, а Министерството за економија даде отчет...
Вести Економија

Туристичките агенции кои сакаат да работат со ваучери до 10 август можат да се регистрираат на „Дома си е дома“

Слободен печат
Лиценцираните туристички агенции кои сакаат да работат со ваучери за туризам, до 10 август годинава може дополнително да се регистрираат на платформата „Дома си е...
Вести Економија

Ваучерите за туризам на располагање, граѓаните внимателни поради КОВИД-19

Слободен печат
Хотели, приватни апартмани, автокампови, одморалишта и бањи, се дел од капацитетите низ земјава во кои може да летуваат или зимуваат граѓаните со приходи до максимум...