Tag : варење

Здравје Магазин

Ова е чајот кој ќе ви помогне при отежнато варење

Слободен печат
Една од ароматичните билки која ќе ви помогне да ги ублажите или избегнете дигестивните тегоби е анасонот. Анасонот традиционално се користи за отежнетото варење и...
Здравје Магазин

МАГИЧНО ОВОШЈЕ: Со ананас спречете ја појавата на рак и остеопороза

Слободен печат
Благодарение на високото количество витамин Ц што го содржи ананасот, како и на бета-каротенот, ова овошје има одлични антиоксидантни својства....
Здравје Магазин

Напиток за сите кои страдаат од запек

Слободен печат
Доколку страдате од запек, овој еликсир кој лесно се подготвува, а не содржи силни лаксативи ќе ви биде од голема помош. Запекот се манифестира со...