6 C
Скопје

Tag : вардар форино

Спорт Фудбал

Згасна фудбалски второлигаш во Македонија!

Слободен печат
Tажна вест за македонскиот фудбал, за фудбалот во с. Форино и целиот Гостивар, исчезна фудбалски клуб со 42-годишна традиција. Денеска Вардар Форино требаше да го...
Спорт Фудбал

Вардар се спаси од елиминација, среќни пенали за осминафинале

Слободен печат
Денеска играчите на Вардар со доста мака успешно ја прескокнаа пречката во 1/16 финалето од Купот на Македонија. Вардар се пласираше во осминафиналето откако дури...
Спорт Фудбал

Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Слободен печат
Официјално тетовскиот прволигаш објави дека ќе има пет контролни мечеви пред стартот на новата сезона и квалификациите на Лига Европа. Шкендија ги продолжува подготовките, петти...