18.8 C
Скопје

Tag : улцињ

Хроника

Крадци од Србија ограбувале куќи во Бар и Улцињ

Полицијата од Бар во соработка со сОдделот за безбедност во Улцињ ги уапси Д.Р. (24) и А.П. (24), двајца државјани на Република Србија. Тие се...
Вести Регион

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Три лица се итно хоспитализирани, се одрони рид во Црна Гора

И.И.
Најмалку едно лице е повредено кога дел од ридот се срушил на патот во улцињската населба Пињеш, јавуваат црногорските медиуми. Според РТЦГ, во таа прилика...
Вести Регион

Во Улцињ врнежите урнаа ѕидина од Стариот град

Слободен печат
Дел од ѕидот во средишниот дел на Стариот град во Улцињ падна поради обилните врнежи, објави Вијести од Подгорица. Началникот на Службата за заштита и...
Вести Регион

НЕСЕКОЈДНЕВНА ГЛЕТКА: Мини-торнадо во Улцињ (ВИДЕО)

Слободен печат
Мини-торнадо, кое во Улцињ уште се нарекува и „траума“, не е честа појава на ова подрачје. Иако трае кратко, може да предизика голема штета. Ваквите...
Вести Регион

Извикувале „УЧК, УЧК“ во Улцињ – Пет Косовци казнети и депортирани од Црна Гора (ВИДЕО)

Слободен печат
Пет млади лица од Косово се казнети и депортирани од Црна Гора за нарушување на јавниот ред во Улцињ. Според црногорските медиуми, на младите лица...
Забава Магазин

ТЕПАЧКА на плажа во Црна Гора: „Еве нешто криминално од Улцињ“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Снимката од плажа во Улцињ, објавена на фејсбук-групата Црногорски времеплов, предизвика лавина коментари. На снимката се гледа тепачка меѓу повозрасен маж и жена кои воопшто...
Вести Македонија

Еве на која плажа се крие Талат Џафери (ФОТО)

Слободен печат
Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери не сакаше да каже каде ќе оди на одмор, сепак како што јавува „Независен весник“ откриено е дека тој...
Вести Регион

Драматични снимки од спасување на давеник во Црна Гора (ВИДЕО)

Слободен печат
Седум лица минатиот викенд биле спасени при големо невреме кое зафатило неколку делови од Црна Горе. На социјалните мрежи се појавија и снимки од драматично...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Улцињ ја чува легендата за Сервантес и Дон Кихот

МИА агенција
Првата средба со популарното црногорско летувалиште Улцињ ни почна со стариот дел од градот и приказната за славниот Сервантес и неговите јунаци. Според легендата, авторот...
Вести Регион

Погледнете го пустошот кој го остави зад себе бурата во Улцињ (ФОТО)

Слободен печат
Од црногорскиот град Улцињ, кој минатата ноќ беше погоден од силно невреме, пристигнаа нови слики, на кои се гледаат големите штети направен од бурата. Во...