• уефа конференциска лига

Прв пораз на Партизан во Конференциската лига

Екипата на Партизан по двата триумфи во првите две кола, вечерва го доживеа првиот пораз во Конференциската лига и тоа на домашен терен. „Црно-белите“ загубија со минимални 0:1 од белгискиот Гент кој остана максимален по три кола. Единствениот гол на натпреварот го постигна Кумс во 59. минута од натпреварот. Фаворитската улога ја оправда Базел кој …

Прв пораз на Партизан во Конференциската лига Read More »