• удрила

Пијана полицајка удрила во пијан велосипедист

Истарската полиција ги објави деталите за несреќата во Ровињ во која беше тешко повреден велосипедист.  Истрагата покажала дека велосипедистот бил удрен од автомобил кој го управувала 33-годишна полицајка која веднаш побегнала од местото на несреќата, без да му пружи помош на повредениот. Несреќата се случила околу еден часот попладне кога полицајка, која управувала автомобил „поло“, …

Пијана полицајка удрила во пијан велосипедист Read More »