у15 Archives - Слободен печат

Tag : у15

Спорт Фудбал

РЕАЛНО ИЛИ НЕ: Момент од фудбалски меч во Холандија отвори многу дилеми! (ФОТО)

Слободен печат
У15 тимот на Ајакс со 6:2 на натпревар во Холандија го совлада составот на Спарта од Ротердам, но тешко дека ќе се дознаеше нешто повеќе...
Спорт Фудбал

Цапар: Се враќам во македонскиот фудбал!

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на денешната седница донесе одлука Драган Канатларовски – Цапар да биде назначен за селектор на македонската репрезентација во...