-9 C
Скопје

Tag : турчин

Вести Регион

Сите расположливи полициски сили сè уште се на нозе и трагаат по Турчинот што изврши двојно убиство во Зеница

И.И.
Сите расположливи полициски сили сè уште се на нозе и го бараат Канер (Фуат) Тајлан, државјанин на Република Турција, со живеалиште во Зеница, кој е...
Хроника

Турски државјанин преку мобилен телефон украл 11.000 евра

Слободен печат
Секторот за односи со јавност при СВР-Битола информира дека во текот на вчерашниот ден, Х.Д. од Република Турција, со привремено живеалиште во Битола пријавил дека...
Хроника

На скопскиот аеродром приведен турски државјанин по барање на СВР Куманово

Слободен печат
На 24.08.2020 во 18.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром-Скопје“, полициски службеници го привеле Т.Е.(56) од Р.Турција бидејќи при пасошка контрола било констатирано дека се...
Хроника

Турчин уапсен во Гостивар поради семејно насилство

Слободен печат
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против О.О.(41) од Република Турција, со престој во Република Северна Македонија, поради постоење основи на сомнение...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Објавени фотографии од српскиот фото модел која беше брутално претепана од својот дечко (ФОТО)

Слободен печат
Тања Дукиќ која работи како фото модел во Истанбул, ѕверски била претепана од турски државјанин со кого живеела во последните две години, а сега се...