Tag : тумор

Жена Магазин

Своето дете го нарекувала тумор и одбивала да го дои: Што се случило со синот на Брижит Бардо?

Слободен печат
Штом 25-годишната глумица Брижит Бардо, дознала дека е бремена, веднаш се обидела да најде доктор кој ќе го изврши абортусот. Но, во Франција таквите операции...
Вести Регион Слајдер

Белградски доктори извадиле тумор од половина метар: Пациентката не знаела што и расте во стомакот

Слободен печат
Белградски тим на доктори во тамошниот Ургентен центар, на чело со хирургот Васко Тошиќ, извадиле тумор од 46 сантиметри од пациентката Александра Димитров, со што...
Вести Македонија Слајдер

Отворена линија за донации за помош на двегодишната Анастасија

Слободен печат
Двегодишната Анастасија од Валандово која се бори со тешка форма на тумор има потреба од итна операција во Република Турција која чини 100.000 евра. Родителите...
Здравје Магазин

Не игнорирајте ги симптомите! 15 години неконтролирано ѝ растеле брадата, носот, рацете и стапалата, а тогаш ја открила ужасната причина

Слободен печат
Ребека Чуран од Садбери, Канада, се прашувала дали ѝ се причинува кога забележила дека носот и брадата од година во година ѝ се сè поголеми....
Еспресо Шоу биз

Џеј Ло се појави со топче на главата, милиони фанови загрижени за нејзиното здравје (ФОТО)

Слободен печат
Џенифер Лопез (50) во остварувањето „Marry Me” игра со Овен Вилсон (50) и со моментално големата планетарна ѕвезда Малума (25). Џеј Ло на последниот сет...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Дете со тумор не смеело да излегува од дома, а потоа соседите нашле начин како да го ЗАБАВУВААТ (ФОТО)

Слободен печат
Квин Вотерс, тригодишното дете кое се бори со тумор на мозокот, летото го поминало во изолација во својата куќа, но неговите соседи пронашле начин тоа...
Спорт Фудбал

НОВА ДРАМА ВО СЕМЕЈСТВОТО КАСИЉАС: На сопругата на Икер и е дијагностициран тумор!

Слободен печат
Икер Касиљас, легендарниот голман на Порто и шпанскиот фудбал, се уште заздравува од срцевиот удар кој неодамна го доживеа, а сега се соочува со нова...