18 C
Скопје

Tag : труење

Живот Магазин Магазин слајдер

Србинка намамена на брак во Италија, завршила како сексуална робинка, се отрула за да побегне

Слободен печат
Србинка на возраст од 22 години, која семејството на нејзиниот иден сопруг ја држел во заробеништво во Болоња, се спасила откако роднина на нејзините киднапери...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Даниел Кајмакоски се огласи од болница: Да оставиме надлежните органи да си ја вршат својата работа

Слободен печат
На својот фејсбук – профил, нашиот познат пејач Даниел Кајмакоски се обрати до своите загрижени пријатели и фанови, медиумите и пошироката јавност по пријавата против...
Хроника

Трагедија во Дебар – маж починал од труење со плин, се мачел неколку дена

МИА Агенција
Четириесет и три годишен дебранец починал како последица од труење со плин. Тој се затрул пред неколку дена но одбил да се јави на лекар....
Вести Регион Слајдер

Се споделува на Фејсбук: Статус на српски пилот за разобличување на теориите за „труење од воздух“

Слободен печат
Една од лудите теории што се појавија паралелно со ковид-19 и се шири дури и побрзо од него е дека вирусот не постои, туку дека...
Вести Македонија

Масовно труење на животни и птици во Делчево

Слободен печат
Масовна појава на труење животни и птици во Делчево. Појавата започнала во текот на изминатата ноќ, а како што информираше ветеринарниот доктор Николчо Стојменовски продолжила денес со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Николина Пишек ги заинтригира следбениците на Инстаграм: пакување за Шведска и продажба на пиштолот

Слободен печат
Откако на почетокот од минатиот месец со малата ќерка Уна Софија, преживеаа труење со јаглероден моноксид, телевизиската водителка и дизајнерка Николина Ристовиќ со последната објава...
Вести Свет Слајдер

„Комерсант“ Полициски мајор во Москва им давал податоци на трујачите на Навални

Слободен печат
Русија открила полицаец осомничен за давање информации на трујачите на главниот руски опозициски лидер Алексеј Навални, пишува денеска весникот Комерсант. Инспекторите се сомневаат дека полициски мајор од...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Обвинителството откри дека кучињата во Косел биле отруени: Активист нуди голема парична награда да се пронајдат злосторниците

И.И.
По виралното видео споделено на социјалните мрежи кое ја згрози јавноста, а во кое се гледаат пцовисани кучиња, на повик на активистот кој се грижел...
Вести Свет

Лавров: Инцидентот со Навални е лажен 

Слободен печат
Москва има причина да верува дека инцидентот со рускиот опозициски лидер Алексеј Навални бил лажен, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на...
Вести Свет Слајдер

Бајден нареди да се испитаат контроверзните активности на Москва: Истрагата има за цел мешање на избори, труење на Навални и хакерски напад

И.И.
Американскиот претседател Џозеф Бајден им нареди на разузнавачките служби на САД да спроведат целосна истрага за наводно руско мешање во претседателските избори во САД во...