Tag : триумф

Вести Култура

Триумфален викенд со 7 награди за „Господ постои, името ѝ е Петрунија“

Слободен печат
 Започнувајќи со Филмскиот фестивал во Мароко, Salé Women Film Festival, „Петрунија“ освои три награди. Специјалната награда од жирито за режија ја доби нашата режисерка Теона Стругар...
Спорт Фудбал

Нова голема победа за македонските надежи во Чешка

Слободен печат
Македонските фудбалски надежи предводени од селекторот Шкумбин Арслани денеска убедливо со 3:0 ја совладаа селекцијата на Унгарија. Сите голови беа реализирани во текот на првото...
Спорт Фудбал

Фантастичен Елмас на „Велодром“, креираше победничка акција за Наполи (ВИДЕО)

Слободен печат
Тренерот на италијанскиот вицешампион Наполи, Карло Анчелоти му даде шанса на Елмас да стартува од првата минута, а првото полувреме го искористи на најдобар можен...
Кошарка Спорт

Јуниорите продолжуваат без грешка на ЕП!

Слободен печат
Денеска јуниорите ја продолжија победничката серија, беше совладана и Данска со конечен резултат 80:73 (17:15, 24:20, 21:13, 18:25). Први стрелци во нашите редови беа Марко...
Ракомет Спорт

Фантастично деби, Кузмановски му донесе триумф на Магдебург (ВИДЕО)

Слободен печат
Кузмановски досега настапуваше за Еурофарм Работник, Металург и Пелистер, а дефинитивно Магдебург ќе биде голем и важен чекор за неговиот развој како професионален ракометар. Бекот...