• третото

Трагедија кај Мајданпек, две момчиња спасени од давење, по третото се трага

Тешка несреќа се случи синоќа околу 22 часот на патот кон Рајковата пештера во Мајданпек. Возилото „пежо“ во кое биле три млади момчиња од засега непознати причини слетало во езерото Голем Затон. Со крајни маки биле спасени две момчиња, додека третиот, Б.И. (19), се претпоставува дека останал во автомобил лоциран на дното на езерото.