Tag : траекторија

Вести Македонија Слајдер

Во Кривичен нови рочишта за „ТНТ” и „Траекторија”

Слободен печат
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за случаите „ТНТ” и „Траекторија”. Судењето за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат...
Вести Македонија Слајдер

На Груевски и понатаму ќе му се суди за „Траекторија”, предметот е вратен во Кривичен

Слободен печат
Иако судијата од Основниот кривичен суд Скопје, Горан Бошевски пред еден месец констатираше дека делото за поранешниот премиер Никола Груевски во предметот „Траекторија” е застарено,...
Вести Македонија

Постојат грешки во вештачењето за „Траекторија“

Слободен печат
Во вкрстено испрашување на вешто лице, во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот „Траекторија”, кој се однесува на постапката за избор на компанија за изградба...
Вести Македонија

Продолжува судењето за „Траекторија”

Слободен печат
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за постапката за избор на компанија за изградба на автопатиштата Миладиновци – Штип и...
Вести Македонија

Кирацовски ќе поднесе Предлог-закон, со кој во иднина нема да застаруваат кривичните дела на функционерите

Слободен печат
Пратеникот Александар Кирацовски ќе поднесе Предлог-закон, со кој кривичните дела сторени од избрани и именувани функционери нема во иднина да застаруваат, овој негов Фејсбук статус...
Вести Македонија

Груевски куртули од „Тенк“ и „Траекторија“: Еве за кои дела уште се гони

Слободен печат
Кривичниот суд денеска донесе решение со кое се запира постапката против пребеганиот поранешен премиер, Никола Груевски, за случајот „Траекторија“, кој се однесува на изградба на...
Вести Македонија

Застаре предметот „Траекторија“, нема да му се суди на Груевски

Слободен печат
Донесено е решение од Кривичн иот суд со кое се запира постапката против пребеганиот поранешен премиер, Никола Груевски, за случајот „Траекторија“, кој се однесува на...
Хроника

Судењето за „Траекторија” продолжува на 13 ноември

МИА Агенција
Судењето за постапката за избор на компанија за изградба на автопатиштата Миладиновци – Штип и Кичево – Охрид, „Траекторија” продолжува на 13 ноември. Случајот го...
Вести Хроника

„Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар Телеком“ повторно ги доби Лиле Стефанова

Обвинителката од Јавното обвинителство Лиле Стефанова со одлука на републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески и понатаму останува да ги води предметите „Титаник“, „Траекторија“ и „Маџар...
Хроника

ПАДНА ОДЛУКА: СЈО останува во игра за аферата „Траекторија“

Горан Наумовски
Неосновано е барањето за изземање на СЈО и неговите обвинители во случајот “Траекторија”. Без разлика што обвинителката Катица Јанева е во притвор, тоа нема да...