Tag : топка

Спорт Фудбал

Жонглирањето со тоалетната во заборав, нов предизвик од Џеси Лингард (ВИДЕО)

Слободен печат
Овие денови меѓу фудбалерите популарен е предизвикот жонглирање со тоалетна хартија, но играчот на Манчестер јунајтед се одлучи за нешто поразлично. Џеси Лингард објави видео...
Останатo Спорт

Светска одбојкарска шампионка ја носи плажата во нејзиниот двор! (ВИДЕО)

Слободен печат
Светската шампионка и освојувачка на медали во одбојка на плажа, Ејприл Рос најде начин како да го помине времето во домашна изолација. Во овие тешки...
Спорт Фудбал

„Адидас“ ја претстави топката со која ќе се игра финалето во ЛШ! (ФОТО)

Слободен печат
Одличен дизајн, производителот на спортска опрема „Адидас“ денеска ја откри топката со која ќе се игра овогодинешното финале во фудбалската Лига на шампионите за сезоната...
Ракомет Спорт

Непријатна ситуација на ЕП: Новинар доби топка во глава! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден новинар кој го најавуваше натпреварот од Европското ракометно првенство помеѓу репрезентациите на Германија и Холандија беше случајно удрен со топка во глава. Ваквата професија...
Спорт Фудбал

МЕСИ, ГЛЕДАШ ЛИ: Јоана е чудо во светот на фудбалот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Јоана Далије има 19 години, доаѓа од Франција и се занимава со фристајлинг. Каде и да се појави Французинката го привлекува вниманието со својата фудбалска...
Спорт Фудбал

ДАЛИ ВИ СЕ ДОПАЃА: Еве со која топка ќе „играме“ на ЕУРО 2020! (ФОТО)

Слободен печат
Претставена е топката со која ќе се играат натпреварите на Европското првенство во 2020 година каде што се надеваме дека ќе биде и македонската репрезентација....
Забава Магазин

Роналдо меѓу лавовите, пробајте да му ја земете топката (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова слатко, но сепак опасно животно одлучи да го покаже својот скриен талент, играњето фудбал и уметностите кои знае да ги направи со фудбалската топка....
Спорт Фудбал

По една декада, Реал со 10 порази во Ла Лига

Слободен печат
Десетгодишен анти-рекорд во Ла Лига сруши Реал Мадрид при поразот од 0-1 минатата ноќ од Рајо Ваљекано. „Кралевите” го забележаа десеттиот пораз во шампионатот, што...