• тодор петров

МВР поднесе кривична против Тодор Петров

МВР му поднесе кривична пријава на Тодор Петров, претседателот на Светскиот македонски конгрес, затоа што го организирал неделниот протест за „поддршка на уставобранителите“ во време на пандемија. Станува збор за кривична пријава поради непочитување на мерките за заштита на населението од заразни болести. СВР Скопје до надлежното обвинителство поднесе кривична пријава по чл. 206 од …

МВР поднесе кривична против Тодор Петров Read More »