Tag : Тинејџерка

Вести Ви Препорачуваме Свет

ФРАНЦИЈА: Здрава тинејџерка почина од коронавирус, мајката низ солзи раскажува за трагедијата

Слободен печат
Никој не е заштитен од подмолниот коронавирус, а потсетник за тоа е трагичната приказна за 16-годишното девојче од Франција, Жули. Енергична и полна со живот,...
Жена Магазин

„Ги жалам таквите како тебе“: Саудиска тинејџерка која побегна од насилното семејство објави слика во бикини и се соочи со лавина од критики

Слободен печат
Тинејџерката од Саудиска Арабија која минатата година ја напушти земјата и отиде во Канада, бегајќи од насилното семејство, се најде на мета на остри критики...
Еспресо Шоу биз

Годините не и можат ништо: Северина изгледа како тинејџерка! (ВИДЕО)

Слободен печат
Северина со утрешниот концерт во родниот Сплит ќе ја започне својата четврта регионална турнеја „The Magic Tour“ која би требала да ги надмине сите досегашни....
Вести Свет

Тинејџерката го воодушеви светот, а сега ја доби наградата „алтернативен Нобел“

Слободен печат
Младата 16-годишна шведска активистка против климатските промени, Грета Тунберг, во изминативе денови ја разбранува јавноста, а сега ја доби наградата „алтернативен Нобел“. Шеснаесетгодишната Швеѓанка ја...
Еспресо Шоу биз

Мадона (60) се однесува како незрела тинејџерка: На сите им беше непријатно да ја гледаат! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Мадона целосно ја загубила главата во текот на затворањето на World Pride 2019 во Њујорк. Пејачката споделила видео на кое игра со карактеристично мрдање на...
Вести Свет

Наставник ѝ испраќал непристојни пораки и фотографии на ученичка, кои ги снимал додека ја силувал

Слободен печат
Надбискупијата во Лос Анџелес ѝ испратила осум милиони долари отштета на тинејџерка која била силувана и избркана од страна на наставник во тамошното католичко средно...