-8 C
Скопје

Tag : тиквички

Магазин Магазин слајдер Храна

Хроно појадок: Зучини тава

Слободен печат
Кога сакате да внесете некоја промена во класичниот избор за појадок или сте на хроно режим овој рецепт е вистинскиот избор за вас.  Потребни состојки:...
Магазин Магазин слајдер Храна

Супер идеја за денешниот ручек – Потпечени тиквички со неколку вида сирење

Слободен печат
Мала промена во вашето секојдневие – сигурни сме дека одамна не сте подготвиле ваков ручек… Состојки: 200 грама рикота сирење 100 грама рендан пармезан 1...
Здравје Магазин

Неверојатните здравствени предности на тиквичките

Слободен печат
Тие се нискокалорични, а содржат високо ниво на есенцијални нутритивни вредности. Од нив може да јадеме во текот на целата година. Доколку сакате да ја...
Еспресо Храна

Пот­пе­че­ни ма­ка­ро­ни со тик­вич­ки и си­рење

Слободен печат
Сос­тојки: 500 гр ма­ка­рони 10 гр сол 100 мл мас­ло за ја­дење 2 тик­вички 500 гр крав­јо си­рење 200 мл ки­се­ла пав­лака 3 јајца Под­го­товка:...
Еспресо Храна

Совршено летно јадење: Брза чорба од тиквички (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Оваа вкусна кремаста чорба од тиквички е совршено летно јадење. Состојки: – 0,5 кг тиквички – половина кромид – 200 мл млеко – 100 грама...
Еспресо Жена Магазин Храна

Јадење богато со вкусови: Полнети тиквици како идеална комбинација за СЕМЕЈНИОТ РУЧЕК (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Едноставно се подготвува, вкусно е и богато зачинето. Полнетите тиквици со мелено месо и зачин се одличен предлог за сите гурмани. Потребно е: 4 млади...
Еспресо Жена Магазин Храна

Неверојатно вкусни поховани тиквички (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Подготвила: Марија Донева Состојки: 2 тиквички средна големина 4 јајца 150 грама пармезан 3 лажици сусам 5 лажици презла 3 лажици брашно Сол и масло...