Tag : теута арифи

Вести Македонија

Теута Арифи: Нема никаква потреба повторно да се враќаме на полициски час

Слободен печат
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи и покрај зголемените бројки на заразени и починати од Ковид 19 истакна дека е за олабавување на мерките и дека...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Арифи: Добиваме уште нови извори на ширење на заразата во Тетово, ДУИ е за избори во реално време

Слободен печат
До најновите случаи на заразени лица, тенденцијата на активни случаи на коронавирус во Тетово беше во опаѓање. Како што вели градоначалничката Теута Арифи, се работи...
Вести Македонија

Арифи: Шест случаи на коронавирус во тетовскиот регион

МИА Агенција
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи по денешниот состанок на Кризниот штаб информираше дека шест лица се заболени со коронавирус. Од шестте општини во тетовскиот регион...
Вести Македонија Слајдер

Арифи: Во Тетово немаме ниеден позитивен од редот на тестираните, 353 лица во изолација се чувани од МВР

Слободен печат
-Има редукција во општината, секторот урбанизам работи он-лајн. Има редуциран состав и во делот на архивите, затоа што сакаме што помалку да имаме изложеност на...
Вести Македонија

Заев: За Теута Арифи воопшто не е разговарано, не е кандидат за амбасадор

Слободен печат
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи не е кандидат за амбасадор во Вашингтон, изјави денеска премиерот Зоран Заев. Тој одговарајќи на новинарско прашање на настанот за...
Вести Македонија

Градоначалничката Теута Арифи во Албанија изрази сочувство за жртвите од земјотресот

Слободен печат
Службата за односи со јавнос од општина Тетово информира дека градоначалничка Теута Арифи е во посета на Тирана за да им изрази сочувство на тамошните...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Арифи: Во САД се чувствувам како дома, но би го завршила градоначалничкиот мандат

МИА
Градоначалничката на Тетово Теута Арифи, која е втор мандат на чело на оваа општина, вели дека ќе го заврши мандатот како градоначлник на Тетово, а...
Вести Жена Магазин Македонија

Теута Арифи во прекрасно издание и со силна порака до сите жени (ФОТО)

Слободен печат
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи е позната по нејзиниот прекрасен моден стил, но и по силните пораки што честопати ги праќа до сите жени. Таа...
Вести Македонија

Средба Арифи-Нуредини за подобра животна средина во Тетово

Слободен печат
Повеќе тековни проекти во Општина Тетово од областа животна средина биле тема на средбата на министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини и...