6 C
Скопје

Tag : теми абрахам

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Челси на врвот, играчите на Лампард без проблеми со Њукасл!

Слободен печат
Фудбалерите на Челси го совладаа Њукасл во првиот натпревар од деветтото коло во англиската Премиер лига со 2:0 и така барем на кратко избија на...
Спорт Фудбал

Проблемите само доаѓаат: Што може повеќе овој Челзи?

Слободен печат
Челзи поради забраната за доведување на играчи не ангажираше нитуедно засилување во текот на летниот преоден рок минатата година. Иако забраната пред јануари беше укината,...
Спорт Фудбал

Милан го „шутна“ и сега е топ стрелец во Премиер лигата!

Слободен печат
Младиот англиски напаѓач Теми Абрахам (21) „експлодирашe“ на почетокот од сезоната, постигнувајќи седум голови на шест мечеви во Премиер лигата. Иако се шпекулираше негово заминување...
Спорт Фудбал

Абрахам е новиот „Дрогба“, испишана историја во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Уште во првото полувреме видовме голеада на „Кероу роуд“, Абрахам уште во третата минута стрелаше за водство на Челзи, на најдобар начин ја искористи асистенцијата...