Tag : тегли

Хроника

Криел марихуана во тегли со лутеница и ајвар

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Кривичниот суд поднесе обвинителен акт против 27-годишен скопјанец кој е осомничен за кривично дело неовластено производство и...
Еспресо Храна

НАЈВКУСНА ЗИМНИЦА: Македонски пинџур во тегла (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Старите традиционални македонски рецепти кои имаат долгогодишна историја на нивна подготовка......
MacedonianAlbanian