Tag : театар комедија

Вести Култура Слајдер

Наградата за животно дело „Анче Џамбазова“ му припадна на Ѓокица Лукаревски

Слободен печат
Ѓокица Лукаревски, доајенот на македонското глумиште, препознатлив актер од голем број претстави, ТВ-драми, ТВ-емисии, радиоемисијата „Хихирику“ како и од филмови, е годинашен добитник на наградата...
Вести Култура

„Како да се ограби банка“, вечерва на репертоарот на Гола Месечина

Слободен печат
Во рамки на овогодинешниот фестивал на комедијата „Гола месечина“, вечерва во спортскиот центар Ново Лисиче, на репортоар ќе боде претставата  „Како да се ограби банка“...