• таравари

Таравари: Бришењето на „20 отсто“ од Уставот и замена со „албански јазик“ значи пишување историја

Лидерот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари застана на страната на министерот за правда Кренар Лога и порача дека отстранувањето на „20%“ од Уставот и негова замена со „албанскиот јазик“ треба треба да се случи сега, со уставните измени кои предвидуваат внесување на Бугарите како заедница која живее во Северна Македонија. Министерот Османи не ја …

Таравари: Бришењето на „20 отсто“ од Уставот и замена со „албански јазик“ значи пишување историја Read More »