Tag : таму

Вести Ви Препорачуваме Култура Магазин слајдер

Милчо Манчевски ексклузивно за „Слободен печат“: Јас сум медијатор – ја носам сликата до гледачот, ама не ја манипулирам

Јасмина Кантарџиева Димков
Во дваесет и шест годишната кариера, од премиреата на филмот „Пред дождот“, нашиот режисер од светски глас, Милчо Манчевски, сними „само“ шест играни филмови и...
Култура

Улична фотографија што остава без здив

Слободен печат
„Уметничкиот пристап на Милчо Манчевски кон создавање слики постојано ги поместува границите и ги избегнува конвенциите. Во „ТАМУ“, тој нѐ води на патување кое е...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

„Зелениот остров“ од соништата – Веднаш ќе посакате да сте таму! (ФОТО)

Слободен печат
Крф е остров кој традиционално го посетуваат сите генерации. Тој е втор по големина од седумте острови, кои се наоѓаат во Јонското море. Eден од...
Жена Магазин

Исповедта на Катерина (16) ГО РАСПЛАКА РЕГИОНОТ: Отидов во Виена да работам како БЕБИСИТЕРКА за 1.000 евра, а таму ме СИЛУВАА СЕКОЈА НОЌ!

Слободен печат
Србинката Катерина (16) го прифатила повикот од непозната жена во Виена да работи два месеци како бебиситерка за 1.000 евра. Но, наместо во Виена, таа...
Вести Ви Препорачуваме Свет

„Излези надвор, па таму кашлај“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Во текот на интервјуто на американскиот претседател Доналд Трамп за ТВ мрежата ABC News, шефот на администрацијата на Белата куќа, Мик Молвени толку кашлал, што...