15.8 C
Скопје

Tag : таеквондо клуб бутел

Останатo Спорт

Георгиевски: Одиме во Токио, живеам за олимписки медал!

Слободен печат
После борачот Могамедгаџи Нуров, Македонија ќе има уште еден учесник на претстојните Летни олимписки игри во Токио, Дејан Георгиевски во таеквондо. Георгиевски на квалификацискиот турнир...
Останатo Спорт

Таеквондо клубот „Бутел“ со два медали од Зеница

Слободен печат
Членовите на македонскиот таеквондо клуб „Бутел“ освоија два медали на Г1 турнирот во Зеница (Босна и Херцеговина). Сребрен медал кај јуниорите освои Марко Аврамовски во...