17 C
Скопје

Tag : свилена

Жена Магазин Магазин слајдер

Рецепт за осветлување на косата: Освен поубава боја, ќе добиете и свилена и сјајна коса

Слободен печат
Косата може да се бои со природни препарати кои освен што ќе ја осветлат вашата коса имаат и важна улога во негата на косата. Дали...
Живот Магазин Магазин слајдер Ретро

ВИДЕО: Најскапиот свилен чевел во светот продаден за 44 илјади евра, ниту Пепелашка немала таков!

Слободен печат
Свилениот чевел на кралицата Марија Антоанета е продаден овој викенд за речиси 44 илјади евра… Свилениот чевел кој и припаѓал на кралицата Марија Антоанета е...
Еспресо Шоу биз

ЏОРЏИНА РОДРИГЕЗ се појави во свилена „пижама“ и ги ОСВОИ СИТЕ ПОГЛЕДИ (ФОТО)

Слободен печат
Џорџина Родригез се појави на ревијата на италијанската дизајнерка Алберта Ферети на миланската Недела на модата и го украде целото внимание. Убавата девојка на Кристијано...