Tag : строго

Вести Култура

Сите настани на „Охридско лето” ќе се одржуваат пред строго определен број посетители

МИА Агенција
Сите музичко-сценски содржини предвидени во програмата на годинешното јубилејно 60 издание на „Охридско лето” ќе се одржуваат според однапред утврдените протоколи за безбедност, во насока...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Строго придржувајте се до мерките

Мерките за ограничување на движењето се олабавуваат и секој од нас ќе може да помине повеќе време надвор, а со тоа да се намалат гужвите...
Вести Македонија

Строго се почитуваат препораките во Општина Маврово и Ростуше

МИА Агенција
На целата територија на Општина Маврово и Ростуше строго се почитуваат заклучоците за заштита од коронавирусот, донесени од страна на Владата на Република Северна Македонија,...
Вести Македонија Слајдер

Во Дебар и Центар Жупа строго се почитуваат препораките

Жителите во општините Дебар и Центар Жупа го поминаа и второто деноноќие по прогласувањето на кризна состојба поради појавата на коронавирусот строго почитувајќи ги препораките...
Жена Магазин

Ова е мојот маж кој цел живот СТРОГО водеше сметка за здравјето: Јас пијам вино, тој цеден сок, јас шеќер, тој мед и ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА РАЗЛИКАТА МЕЃУ НАС (ФОТО)

Слободен печат
Мојот сопруг живееше најздраво на свет, а јас никогаш не сум водела сметка за исхраната. Кога направивме систематски преглед, доживеавме шок! Приказната за жената по...
Еспресо Шоу биз

ОТКРИЕНА СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА: Прва фотографија од дадилката на Арчи (ФОТО)

Слободен печат
Кралскиот пар е на турнеја во Африка а со нив е и малиот четиримесечен син Арчи. Со нив нормално патува и цела екипа, односно персонал...
Еспресо Шоу биз

Меган Маркл со никогаш подлабоко деколте откако е член на Кралството (ФОТО)

Слободен печат
Меган Маркл и принцот Хари пристигнаа во службена посета на Јужна Африка. Кралскиот пар слeдните денови ќе престојува во Кејптаун, а во посетата го понесоа...