Tag : столица

Вести Свет

Затвореник во САД егзекутиран на електричен стол

Слободен печат
Американски осуденик на смрт, кој се изјаснил дека сака да умре на електричен стол, е егзекутиран доцна синоќа во американската сојузна држава Тенеси. Смртта на...
Вести Македонија

Папата Франциск ќе седи на специјално изработена столица

Слободен печат
Папскиот стол на кој ќе седи Папата Франциско додека е во посета на Скопје, ќе биде изработен специјално за него. За таа намена го изработија...