Tag : станков

Спорт Фудбал

Станков: Резултатот не е добар, одиме на победа против Шкупи!

Слободен печат
Шкупи извлече поволен резултат од првиот дуел во Ерменија, иако тимот од Чаир можеше да си замине и со триумф од гостувањето, во текот на...
Спорт Фудбал

Пјуник со Македонец ќе се брани против Шкупи

Станува збор за Артем Симонјан, Артак Једигарјан и македонскиот интернационалец Антонио Станков кој игра во делот на одбрана. Последен клуб на Станков (28) беше холандскиот...