• стампедо

Најмалку осум загинати и тројца повредени во стампедо на политички митинг во Индија

Најмалку осум лица загинаа, а три се здобија со повреди во стампедо на политички митинг во јужната индиска држава Андра Прадеш. Неколку илјади политички симпатизери се собраа на митинг на кој требаше да се обрати поранешниот главен министер на таа држава, Чандрабабу Наиду. Метежот почна кога луѓето почнаа да се буткаат за да го видат …

Најмалку осум загинати и тројца повредени во стампедо на политички митинг во Индија Read More »