• српска кошаркарска репрезентација

Јокиќ: Повторно би одлучил да не играм за Србија

Никола Јокиќ имаше средба со новинарите во Денвер и најдобриот играч во НБА лигата минатата сезона имаше неколку интересни одговори. Најинтересниот беше поврзан со одлуката да не игра за репрезентацијата на Србија на квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Токио. – Донесов одлука. Без разлика дали е добра или лоша, јас се држам до неа. …

Јокиќ: Повторно би одлучил да не играм за Србија Read More »