16 C
Скопје

Tag : средбата

Вести Регион

Чешка сака да ја забошти експлозијата во Врбјетице за Прага да ја организира средбата Бајден – Путин

МИА Агенција
Чешкиот вицепремиер Јан Хамачек денеска ги отфрли како целосна измислица информации во медиумите дека планира да ја посети Москва на 19 април за да го...
Еспресо Шоу биз

На средбата со Трамп дошло цело кралско семејство освен Хари и Меган, еве и зошто

Слободен печат
Доналд Трамп и светските лидери синоќа беа на прием во Бакингамската палата кај британската кралица и кралското семејство. Лидерите пред самитот на НАТО беа пречекани...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Една од „поскапите“ фотки: Средбата на Шварценегер и Џеки Чен го запали интернетот (ФОТО)

Слободен печат
За само еден ден собраа повеќе од милион лајкови и море од коментари на Инстаграм. Арнолд Шварценегер ги запали социјалните мрежи со само еден потег,...