-4 C
Скопје

Tag : советници

Вести Македонија Слајдер

„За татковината со љубов“: Пешевски и Миновски во советодавниот тим на Фатмир Битиќи?

Слободен печат
Поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски и екс-министерот за финансии во владата на ВМРО-ДПМНЕ, Кирил Миновски се меѓу советниците на заменик на претседателот на актуелниот владин кабинет...
Вести Македонија

МНР испраќа економски советници во странство

Слободен печат
Министерот за надворешни работи Бујар Османи на денешната прес-конференција најави дека РСМ испраќа економски советници во странство, кои ќе дејствуваат во рамките на нашите дипломатско-конзуларни...
Вести Свет

Вашингтон Пост: Советници на Трамп признаваат дека не можат да ја спречат победата на Бајден

И.И.
Советници на американскиот претседател Доналд Трамп признаа при приватни средби дека најверојатно нема да можат да спречат Џо Бајден да ја преземе функцијата откако новоизбраниот...
Вести Македонија

СДСМ: Груевски со години беше советуван од 91 советник меѓу кои и неговиот потрчко Мицкоски

Слободен печат
Никола Груевски со години беше советуван од 91 советник меѓу кои и неговиот потрчко Христијан Мицкоски. Ангажманот на 91 советник на Груевски државата годишно ја...
Вести Македонија

ВИДЕО | Арсовски: Зоран Заев го советуваат дури 23 советници, кои земаат плата над 55.000 денари

Слободен печат
Во моментов сме среде најголема здравствена и економска криза, каде што секојдневно броиме починати, а Зоран Заев и владата се расфрла со луксуз. Зоран Заев...
Вести Економија Слајдер

ВИДЕО | Битиќи: Трошењето пари за платите на советниците на Заев е нужно, не е непродуктивно

Слободен печат
Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи вели дека во моментов ангажманот на советниците е нужен и дека тоа трошење пари е соодветно односно не е...
Вести Македонија Слајдер

Најплатен е Верушевски, Владата ги објави платите на советниците на Заев

Слободен печат
Заради поголема транспарентност Владата на својата интернет-страница започна со објавување на нето-платите на вработените во кабинетот на премиерот Зоран Заев, но и на надворешните соработници....
Вести Македонија Слајдер

Јавно ќе бидат објавени надоместоците на владините советници и соработници

Слободен печат
Премиерот, вице-премиерите и министрите, имаат обврска во рок од 10 дена да ги објават имињата на советниците и надворешните сороботници, како и да дадат податок...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува да се изживува врз ѓорчепетровци, Наумовски заплашува со полиција

Слободен печат
СДСМ продолжува да се изживува врз ѓорчепетровци и да нема слух за нивните реални проблеми. Советничката група на СДСМ е директен заложник на Александар Наумовски...
Вести Македонија Скопје Слајдер

Избегната тепачка меѓу советници и жители во Ѓорче Петров (ВИДЕО)

Иницијативата против урбаното дивеење денеска присуствуваше на Советот на Општина Ѓорче Петров, каде за малку беше избегната тепачка. Иницијативата против урбано дивеење  на 12 септември...