Tag : сопственост

Вести Економија

Конечно постигнат договор: Германија се стекна со 20 отсто удел во Луфтханса

Слободен печат
Луфтханса е многу близу до договор со германската Влада за добивање држав на помош од девет милијарди евра според кој на државата би требало да...
Вести Економија

Сакате да ја сочувате компанијата на сред криза? Постои само еден совет за вас

Слободен печат
Сопственикот на „Далас Маверикс“, Мајк Кубан, не е баш типичен богаташ. Во еден момент рече дека не сака повеќе да заработува, во моментов има нето...
Вести Македонија

Извршена промена на сопственоста на Охридска банка

МИА Агенција
Денеска е извршена промена на сопственоста на Охридска банка АД Скопје по утврдување на успешноста на понудата за преземање на акции издадени од Охридска банка...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Шилегов: Директорката на Централниот регистар се плаши од Сашо Мијалков, ќе барам разрешување ако не најдеме заеднички јазик за Дрисла

Слободен печат
Првиот човек на Град Скопје, градоначалникот Петре Шилегов, посочи дека неколку регистратори и директорката на Централниот регистар не сакаат да потпишат менување на сопственост на...
Вести Економија

Минатата година бесправно биле изградени 955 објекти

Слободен печат
Според податоците на Државниот завод за статистика, во текот на 2018 година, на територијата на Република Северна Македонија се регистрирани 955 бесправно изградени објекти. Според...