сончево време Archives - Слободен печат

Tag : сончево време

Вести Македонија Слајдер

Сончево време со температура до 13 степени

Слободен печат
Времето денеска ќе биде сончево време со слаб до умерен северен ветер. По одделни котлините претпладне со појава на магла. Утринската температура ќе се движи...
Вести Македонија

Сончево и топло време

Слободен печат
Времето денеска се очекува да биде сончево и топло, а ќе дува и слаб  до умерен ветер од југоисточен правец. Во Скопје максималната дневна температура...
Вести Македонија

Сончево време со мала до умерена локална облачност

Слободен печат
Времето во земјава во утринските часови локално ќе има зголемена облачност, но преку денот облачноста ќе се намалува. Во попладневните часови ќе преовладува малку до...
Вести Македонија

Сончево со мала до умерена облачност

Слободен печат
Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринската температура ќе се...
Вести Македонија

Уште денес сонце, од утре дожд

Слободен печат
Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до  девет, а  дневната...
Вести Македонија

Сончево уште утре, од понеделник дожд и грмежи

МИА Агенција
Уште утре ќе се задржи сончево време, а веќе од понеделник попладне и во вторник синоптичарите најавуваат повремени врнежи од дожд и локална појава на...
Вести Македонија

Сончево време со краткотраен дожд

Слободен печат
На овој празничен ден ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, околу пладне и попладне ќе има краткотраен пороен дожд и ретки грмежи....
Вести Македонија

Денеска сончево и топло, од утре попладне локални врнежи од дожд

Слободен печат
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, особено изразен во североисточните делови каде...
Вести Македонија

Топлотниот бран продолжува: Температури до 38 степени

Слободен печат
Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен во југоисточните делови. Утринската температура ќе се...
Вести Македонија

Сончево со температури до 36 степени

Слободен печат
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од...