8 C
Скопје

Tag : Соединетите држави

Вести Свет

ММФ: Растот на кинеската економија годинава ќе биде 8,4 проценти

Слободен печат
Нова проценка на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) е дека кинеската економија годинава ќе порасне за 8,4 проценти. Оваа бројка е за 0,3 процентни поени над...
Некатегоризирано

Рада Трајковиќ: Договорот од Вашингтон, политички земјотрес за Вучиќ

Слободен печат
Претседателката на Европското движење на Србите на Косово, и поранешната парламентарка во косовското Собрание, Рада Трајковиќ во интервју за српската телевизија Н1 оцени дека договорот...